Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bizim Oraların Lezzeti Bitmez
#1
Bizim oraların lezzeti diyebileceğimiz çok sayıda yöresel tatlar bulunmaktadırBizim oraların lezzeti diyebileceğimiz çok sayıda yöresel tatlar bulunmaktadır.Farklı damak tatlarına uygun bu lezzetleri özleyen, farklı lezzetler arayan kişiler en kaliteli ve güzel yöresel ürünleri tercih edilmektedir. Bu lezzetleri yerinde tatmak için bizlere taze bir şekilde bu lezzetleri bizlere ulaştıran işletmelerde. Birçoğumuz yapmış olduğu yemeklerde farklı bölgelere ait yöresel ve organik acı biber salçası ve domates salçası kullanmaktayız. Aradığımız lezzetler arasında karacadağ pirinci ve firik bulguru gibi önemli bir yere sahip olan yöresel bakliyat çeşitleri.Yemeklerimize lezzet veren baharatlardan biri olan urfa yöresi için zaten herhangi bir şey anlatmamıza gerek yok.
Bizim Oraların Lezzeti Bitmez
O kadar zengin bir yemek yetmiş ki; gerçekten de bizim veyaaların lezzeti bitmez. Cennet vatanımızın neresinden bakarsak bakalım, mutlaka bizleri karşılayan bir yöresel karşımıza çıkıyor. Birbirinden lezzetli kuruyemiş kategorisinde bulunan yemişlerimiz, buram buram tarih kokan yöresel kahve çeşitleri ile birlikte güzel atıştırmalık olarak tüketiliyor. Farklı yörelere ait lezzetler birbirleri ile harmanlanan biliyor. Bu durum, yöresel lezzetler halinde ne kadar zengin bir kültüre sahip olduğumuzu gösteriyor. Onun yeni yöresel lezzet ile tanıştığımız bizi bambaşka bir kültür ile tanıştırıyor. Evlerimize gelen misafirlere ikram ettiğimiz kolonya çeşitleri , yöresel ürünler arasında yer alarak kültürümüzün bir parçası devam ediyor.
Reply
#2
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information... Visit Website
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)